Du klipper eller stansar ut ditt motiv som du sen överför till glas, porslin, spegel, keramik eller en metallyta med hjälp av vatten. Du härdar sen föremålet i 180 grader 30 min i ugn. Därefter har du en vattenfast yta.
Gör en personlig mugg med namn till barnen eller jubilaren! Klipp ut lägg i vatten och överför till föremålet som sen får härda i 180 grader i 30 min i ugn. Går sen att diska försiktigt.
Med dessa färgtuber färglägger du ett motiv på en folieyta och kan sen flytta över motivet till en mugg, ett glas,enflaska ,ett fönster mm. Du kan även måla konturer och andra tunna linjer på ditt glas eller porslinskonstverk. Du kan välja mellan olika spetsstorlekar bland konturspetsarna.
Spetsar i olika storlek att fästa på Transfer Glass Color och Gutta flaskorna för att få ännu tunnare linjer. Adapter medföljer.
Prenumerera på vårt nyhetsbrev - För spännande nyheter och erbjudanden
Kristinasscrapbooking.se har som målsättning att erbjuda den bästa servicen. Produkter som fungerar med bra priser. Snabbast leveranser och det mest relevanta utbudet inom scrapbooking, hobby och pyssel.
Vi arbetar kontinuerligt med att leta efter nytt material inom scrapbooking, korttillverkning, hobby och pyssel, för att bredda och fördjupa sortimentet ännu mer.
Hos oss handlar du tryggt och säkert och betalar med swish, kontokort, internetbank eller mot faktura.